Powrót do aktualności

Jubileuszowy Dzień Edukacji Narodowej

20 października 2022

           W tym roku odbył się  Jubileuszowy Dzień Edukacji, gdyż obchodzimy 60- lecie Szkoły Podstawowej  oraz 55-lecie Przedszkola Publicznego w Skidziniu. W związku z tym  szkolnym imprezom i spotkaniom  towarzyszy sentencja :  „ Czas sercem mierzony”, a wartości jak przeszłość, historia, ciągłość, pamięć, serce, wdzięczność,  emocje są dla nas ważne i często są przypominane.   Cała społeczność szkolna i przedszkolna zebrała  się,  aby – jak co roku o tej porze – czcić najważniejsze  święto: święto wiedzy, święto nauki, święto nauczyciela i święto ucznia, pracowników oświaty. Jubileuszowe spotkanie było szczególne, gdyż mieliśmy okazję gościć wśród nas osoby, które całym swoim życiem zawodowym lub znaczną jego częścią były związane ze Szkołą Podstawową i Przedszkolem Publicznym w Skidziniu.    Uczniowie słowa pełne wdzięczności i pamięci skierowali  do Gości – emerytów, którzy              po latach pracy w szkole czy przedszkolu obecnie odpoczywają na emeryturze. Pamiętamy, że „ z przeszłości utkana jest nasza teraźniejszość i przyszłość” .  Emeryci przyjęli życzenia, okolicznościowe pamiątki – szkolny kalendarz, a także wysłuchali piosenki „ Rzeka marzeń” oraz „ Szkoła marzeń” w wykonaniu uczennic. Piosenką i tańcem  do życzeń dołączyły  się też dzieci z przedszkola.  Przedstawiciele SU  szczególne wyrazy wdzięczności  skierowali  w stronę nauczycieli                      i pracowników. Podziękowali za  za uśmiech, życzliwość, mądre słowa, troskę, cierpliwość,  za wymagania oraz za to , że uczą się w szkole myślą sięgać dalej i spełniać swe marzenia. Do pięknych życzeń uczniowie dołączyli wiązankę muzyczno – taneczną. Wszyscy wspaniale się bawili,  słuchając piosenek:  „ Czternastego października” , „ Ramię w ramię”,  „Wszyscy razem” oraz bili głośno brawa dla uczniów klasy I i II, którzy zaprezentowali pełne energii tańce. Uroczystość była piękna i wzruszająca. Grono Pedagogiczne oraz pracownicy składają serdeczne podziękowania za miłe i ciepłe słowa wszystkim Uczniom, Rodzicom , a Gościom za uświetnienie swą obecnością tych chwil. Pozostaną w naszych myślach słowa wiersza recytowanego przez naszych Uczniów: Nie w złocie, bogactwie, które często łudzi, lecz w księgach i myśli potędze, tkwi przyszłość i szczęście, i moc wszystkich ludzi, więc kłaniamy się dziś każdemu, kto w przeszłości księgę otwierał! Bo dziecku świat pokazywał w obrazach, w kształtnych literach. Dziękujemy!!