Aktualności


Dzień Dziecka pod hasłem „Naukowy zawrót głowy na różne sposoby”

1 czerwca od prawie 70 lat jest dniem wyjątkowym, w którym obchodzimy święto wszystkich dzieci – Dzień Dziecka. Polskie dzieci w swoje święto zazwyczaj otrzymują prezenty, słodycze i upominki lub są zabierane przez swoich rodziców w rozmaite ciekawe i pełne wrażeń miejsca.

W szkole ten dzień również był niecodzienny, niebywały i oryginalny. Grono Pedagogiczne przygotowało niespodziankę. W trakcie zajęć lekcyjnych zaskoczyliśmy nasze pociechy zaproszeniem do udziału w grze dydaktyczno – sprawnościowej pod tytułem „Naukowy zawrót głowy na różne sposoby”.  

Uczniowie podzieleni na grupy po zapoznaniu z zasadami, wyruszyli na kolejne Levele, aby pobawić się informatyką, sportem, matematyką, językiem ojczystym, a co najważniejsze przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w sieci. W zabawie towarzyszyły nam roboty m-Bot oraz aplikacje sieciaki.pl, justdance, matzoo czy pisupisu.

Emocji było wiele, wrażenia pozytywne, uśmiechy na twarzy i fantastyczna atmosfera towarzyszyły nam cały czas. A wszystko zakończyło się wyśmienitym poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców, za co z całego serca dziękujemy.