Powrót do aktualności

Cyfrowobezpieczni uczniowie klasy 5 w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu

13 kwietnia 2018

13 kwietnia uczniowie klasy 5 wraz z mentorem bezpieczeństwa cyfrowego w naszej szkole, przeszli przez naszą miejscowość z plakatem Cyfrowobezpieczni.pl i odwiedzili dzieci w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu. Nie były to jednak zwykłe odwiedziny. Celem tej wizyty było zapoznanie i przeszkolenie przedszkolaków na temat „Jak być bezpiecznym w Internecie”. Zajęcia rozpoczęły się od powitania i stworzenia z cieniutkiej włóczki sieci /pajęczyny/, która miała sześcio i siedmiolatkom pomóc zrozumieć, co to jest Internet. Następnie z pomocą piątoklasistów, przedszkolaki ustaliły i wykonały plakat dotyczący problemu : Do czego człowiekowi w życiu codziennym potrzebny jest Internet? W głównej części zajęć uczniowie przedstawili krótkie scenki sytuacyjne, które mogą przytrafić się każdemu w Internecie. Zadanie przedszkolaków polegało na ocenie zachowania bohaterów scenek i ustawieniu się przy aniołku jeżeli postawa dziecka była dobra lub diable, jeżeli dziecko zachowało się źle. Uczniowie bardzo mocno wspierali i pomagali młodszym kolego w dokonaniu właściwych ocen. W dalszej części prowadzący przedstawili i omówili 4 główne zasady cyfrowego bezpieczeństwa i zaprosili swoich młodszych kolegów do pracy w grupach, w których składali puzzle, tworząc plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Po zakończeniu zadania omówiono plakaty, ze szczególnym uwzględnieniem logo Cyfrowobezpiecznych. Wszystko zakończyło się podsumowaniem oraz wspólną integracją starszych i młodszych polegająca na oglądaniu i czytaniu komiksów wykonanych przez uczniów naszej szkoły na konkurs „Pan Cyfrowobezpieczny”.