Powrót do aktualności

Cyfrowobezpieczna sesja Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze w naszej szkole

30 kwietnia 2018

Zmierzając do rozpowszechniania idei bezpiecznego Internetu, 26 kwietnia w naszej szkole był kolejnym dniem CYFROWOBEZPIECZNYCH. Tym razem zaprosiliśmy gości z Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze, aby zaprezentować im nasz udział w projekcie Bezpieczna szkoła – Cyfrowobezpieczni.pl oraz w celu przeszkolenia ich w zakresie cyfrowego bezpieczeństwa. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania w holu głównym gdzie nasi goście czyli młodzi przedstawiciele szkół naszej gminy  oglądnęli wystawę, na której zamieszczono komiksy „Pan Cyfrowobezpieczny” oraz przeczytali wiersze „Cyfrowobezpieczni” – będące wytworem twórczości naszych uczniów. Następnie zapoznali się także ze stworzonymi przez nas Szkolnymi Zasadami Bezpieczeństwa Cyfrowego. W dalszej kolejności młodzież uczestniczyła w warsztatach pt. „Bezpieczeństwo w Internecie – hasła i loginy”, które poprowadziła pani Agata Gibas  edukator naszego projektu.  Podczas pracy uczniowie rozważali problem po co tworzymy hasła i loginy, chronimy swoja prywatność w Internecie. Następnie bawili się w hakerów i łamali hasła, a na koniec poznali instrukcję tworzenia SILNEGO HASŁA i według niej postępowali tworząc zabezpieczenia własnych kont. Całe spotkanie było bardzo twórcze, uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywności, zaangażowaniem oraz znajomością tematu. Wypracowane materiały zabrali do swoich szkół, aby przekazać informacje cyfrowym bezpieczeństwie swoim kolegom i koleżankom. Najlepiej uczy się poprzez działanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że nasi goście wyszli bogatsi o nowa wiedzę i mają świadomość jak ważne jest bezpieczeństwo w Internecie.