Powrót do aktualności

Cudze chwalicie, swego nie znacie.

7 listopada 2019

Uczniowie klasy 6 wybrali się na wycieczkę do Oświęcimia. Głównym punktem i celem wyjazdu był udział w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Zamek pt."Szlakiem Wielkich Odkryć Geograficznych- odkrywamy Amerykę", na których zapoznawali się z przyczynami i skutkami odkryć oraz poznawali wielkich podróżników oraz rdzennych mieszkańców Ameryki, ich domy i stroje. Po części teoretycznej każdy z uczestników wykonywał tzw. deszczowy kij. Następnie pod kierunkiem przewodnika mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawe ekspozycje zamku oraz poznać historię miasta i okolic od najdawniejszych czasów, kiedy Oświęcim nabył prawa miejskie. W drodze do i z zamku uczniowie mieli również okazję zobaczyć obecną synagogę oraz rynek miasta. Aby osłodzić sobie chwilę wolnego czasu można było zjeść w najstarszej cukierni miasta. Było ciekawie i miło, zaledwie kilka kilometrów od naszej szkoły :-)