Powrót do aktualności

Code Week w klasie 2

18 października 2023

17 i 18 października klasa 2 brała udział w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania CODE WEEK. Z tej okazji dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach związanych z kodowaniem i programowaniem. Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem Jak myśli i porusza się robot? Jaki jest język komputera i robota? Na tych zajęciach uczniowie  poznali pojęcia robot i program komputerowy, szukali odpowiedzi na pytanie: jak należy formułować polecenia wysyłane do robota czy komputera, aby je wykonał. Bawili się poleceniami w wersji ustnej i papierowej podejmując próby sterowania robotem oraz ułożenia prostego programu - mycia zębów. Używali poleceń powtórz oraz jeżeli .. to. Kolejne zajęcia miały charakter zabawy w kodowanie. Wykorzystując tylko barwy podstawowe drugoklasiści malowali palcami wesołe gąsieniczki odwzorowywując ich kolorystykę zgodnie z przedstawionym kodem.  Zajęcia, w których uczniowie mogą się uczyć poprzez zabawę zawsze przynoszą wiele radości. Klasa druga kolejny raz mogła spróbować swoich sił i zrobiła krok do przodu w rozwijaniu myślenia proceduralnego.