Powrót do aktualności

Code Week -Muzyczne kodowanie w klasie 3

21 października 2021

Na lekcji muzyki  klasa 3 wykonywała kodowanie muzyczne.  Do każdej poznanej wcześniej wartości nutowej przydzielaliśmy określoną kwotę (w dowolnej walucie ;) wynikającą z podziału rytmicznego. Dla całej nuty było to 100, dla półnuty - 50, dla ćwierćnuty 25. Aby zastosować muzyczne kodowanie założyliśmy, że jedziemy na sześciodniową wycieczkę, na której zaplanowaliśmy różne atrakcje. Atrakcjom przyporządkowaliśmy kwoty. Na każdy dzień można było wydać maksymalnie 100. Gdy rozplanowaliśmy zajęcia na poszczególne dni - zabraliśmy się do przyporządkowywania rytmicznego nut w takcie 4/4.  Popatrzcie na zdjęcia, jaki fajny rytm nam wyszedł. Spróbujcie go wykonać na dowolnym instrumencie perkusyjnym, czy własnoręcznie wykonanej przez siebie grzechotce z puszki. Klasa 3