Powrót do aktualności

Code Week – klasa 8 koduje Zasady Bezpieczeństwa w Internecie.

12 października 2020

W dniu 12 października w klasie 8 odbyły się zajęcia w ramach Tygodnia Kodowania. Uczniowie przypomnieli Zasady Bezpieczeństwa w Internecie, a następnie zgodnie z propozycją programu Asy Internetu podzielili je na 5 kategorii: rozsądek, uważność, siła, odwaga i życzliwość. Kolejnym krokiem było stworzenie gry dydaktycznej dla uczniów młodszych. Ósmoklasiści zakodowali przypomniane zasady tak aby ich koledzy z klasy drugiej mogli je rozszyfrować i uporządkować w odpowiednej kategorii. Dzięki takiej formie zajęć klasa ósma poznała jeden ze sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. Dobrze się bawiła oraz pracowała czując, ze ma ważną misje do spełnienia: przekazać niezbędną wiedzę swoim młodszym kolegom. Podczas tych zajęć połączyliśmy przyjemne z pożytecznym oraz zabawę z nauką.