Powrót do aktualności

Bezpieczni w drodze na każdej wycieczce – spacer na cmentarz „Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

5 listopada 2023

Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej” W pierwszych dniach listopada uczniowie kl. V i VI wzięli udział w pieszej wycieczce przedmiotowej na cmentarz do Rajska. Pomimo pochmurnej scenerii listopadowego przedpołudnia wszyscy rzucali się w oczy dzięki odblaskowym kamizelkom. Na cmentarzu modlitwą i zapaleniem zniczy uczciliśmy i wspomnieliśmy zmarłych nauczycieli naszej szkoły oraz Frania Irzyka. Celem naszym było również poszukiwanie grobów, o których już nikt nie pamięta. Na zakończenie, każdy z nas uświadomił sobie, że warto „kochać ludzi, tak szybko odchodzą …” Kierując się dobrem i bezpieczeństwem uczniów, każda wycieczka także ta odbyła się pod hasłem "Jestem widoczny, więc jestem bezpieczny na drodze". Wszyscy uczniowie założyli pozyskane przez szkołę kamizelki i bezpiecznie maszerowali drogą.