Asy Internetu – dbamy o bezpieczeństwo w sieci

3 grudnia 2020

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów za priorytet stawiamy sobie ich cyfrowe bezpieczeństwo, szczególnie podczas nauczania zdalnego. W obecnym roku szkolnym kontynuujemy realizację programu Asy Internetu, który wdrażany jest przez Fundację Szkoła z Klasą. W dzisiejszych czasach internet przenika wszystkie sfery życia. Aby zachować bezpieczeństwo i wykorzystać potencjał internetu do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Zgodnie z programem Asy Internetu wszędzie obowiązują te same zasady zachowania – Rozsądek, Uważność, Siła, Życzliwość i Odwaga, które są myślami przewodnimi tego programu edukacyjnego. Program realizowany jest w klasach starszych szczególnie w klasie 8. Scenariusze interaktywnych lekcji realizowane były w szkole, a obecnie podczas lekcji online. Ich tematyka taka jak:

• udostępniać z głową treści i informacje o sobie
  • nie dać się nabrać internetowym oszustom
  • chronić swoje sekrety używając silnych haseł
  • być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów
  • rozmawiać o wątpliwościach, gdy trafimy w internecie na coś niepokojącego
ma za zadanie ukształtować w dzieciach mocne fundamenty do bycia bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami internetu przez całe życie. Ma ich nauczyć jak być dobrymi obywatelami w internecie.