Powrót do aktualności

„Aktywny uczeń” na wycieczce w Warszawie

18 czerwca 2018

W dniach 14 i 15 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie "Aktywny uczeń" wraz z kolegami i koleżankami ze szkoły w Przecieszynie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Głównym celem tej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika, uczestniczenie w doświadczeniach prowadzonych przez wykładowców oraz samodzielne podejmowanie eksperymentów fizycznych w tym niezwykłym miejscu. Nasi uczniowie z oddziału III, IV, V i VI zrealizowali te cele. Doskonalili swoje kompetencje matematyczne, przyrodnicze, informatyczne wykorzystując wszystkie atrakcje Centrum Nauki Kopernika. Poznali sekrety fizyki, chemii i biologii w sposób bezpośredni, doświadczając ich w atrakcyjnych i ciekawych zjawiskach i doświadczeniach. Podczas pobytu w stolicy uczniowie mogli także zapoznać się z Warszawą jej historią, zabytkami i atrakcjami. Mogli być w miejscach takich jak: Starówka Warszawska, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim, Łazienki Warszawskie, Stadion Narodowy. Mogli zapoznać się i poczuć klimat miejsc szczególnych, polskich.