20-lecie Europejskiego Dnia Języków

30 września 2021

26 września tego roku był szczególnym dniem, ponieważ obchodzono 20 urodziny Dnia Języków Obcych. Fakt ten zachęcił nas do wspólnego świętowania razem z całym światem, dlatego też w każdej klasie obchodziliśmy go w szczególny sposób. W klasach lekcje minęły szybko i radośnie. Dzieci doskonale bawiły się, łącząc ruch z nauką języka angielskiego i podstawowymi słówkami w różnych językach. Uczniowie klasy I rysowali torty i śpiewali piosenkę „Happy Birthday”, klasy II i III próbowały swoich sił podczas śpiewania piosenki „Baby shark” w kilku językach. W klasie V uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języków obcych w quizie. Natomiast uczniowie klasy IV, VII i VIII utrwalali słownictwo i zwroty w języku angielskim poprzez różnego rodzaju gry edukacyjne. Natomiast wszyscy uczyli się zwrotu Wszystkiego najlepszego w różnych językach, co zostało nagrane i przesłane na oficjalną stronę EDJ.