Powrót do aktualności

„Z podwórka na stadion -O PUCHAR TYMBARKU” – udział w Ogólnopolskim Turnieju

18 listopada 2019

W tym roku pierwszy raz do turnieju zgłoszone zostały dwie drużyny: w kategorii U-10 i U-12. Młodsi uczniowie musieli zmierzyć się w turnieju gminnym ze szkółką piłkarską z Brzeszcz ( żadna szkoła nie zgłosiła swego udziału). Oczywiście nasze szanse na zwycięstwo były raczej teoretyczne. Chłopcy jednak grali bardzo ambitnie i zaciekle, dopingowani przez swoich wychowawców ( klas 2 i 3), rodziców i starszych kolegów . W kategorii U-12 żadna szkoła ani szkółka z naszej gminy nie zgłosiła się do Turnieju i pojechaliśmy od razu na zawody powiatowe. Na orliku przy SP 5 w Oświęcimiu w swojej grupie ( 6 drużyn podzielonych na 2 grupy) zmierzyliśmy się z drużynami z Nowej Wsi i Głębowic i wygraliśmy!!! W finale zmierzyliśmy się z gospodarzem obiektu, a właściwie z drużyną Unii Oświęcim i przegraliśmy. Uzyskanie 2 miejsca w turnieju powiatowym jest jednak dla nas bardzo dużym sukcesem ( do tej pory nigdy nie udało nam się wywalczyć tak wysokiej lokaty choć już w powiecie byliśmy kilka razy). Serdecznie gratulujemy tego sukcesu naszym piłkarzom. Była to jubileuszowa, XX edycja Turnieju dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, które wręczone zostały uroczyście na spotkaniu ogólnoszkolnym z okazji Ślubowania klasy 1.