Powrót do aktualności

Wyjazd uczniów klasy 8 do Krakowa

9 czerwca 2022

Na zakończenie edukacji w szkole podstawowej udało nam się wyjechać na wycieczkę dwudniową. Cel nie był daleki bo pojechaliśmy do Krakowa.  Skorzystaliśmy z usług Polskich Kolei Państwowych i dotarliśmy tam pociągiem. W dawnej stolicy Polski zwiedziliśmy Muzeum Czartoryskich, gdzie zobaczyliśmy m.in. obraz Dama z łasiczką Wincentego Van Gogha, Muzeum Armii Krajowego, w którym oprócz faktów historycznych wzięliśmy udział w grze miejskiej, a na koniec piekliśmy obwarzanki w Żywym Muzeum Obwarzanka i poznawaliśmy historię tego najbardziej znanego przysmaku z Krakowa. Udało nam się również poznać najważniejsze zabytki Starego Miasta oraz wstąpić do Kościoła Mariackiego. Najbardziej jednak cieszyliśmy się ze wspólnie spędzonego wieczoru w hotelu.