Powrót do aktualności

Wycieczka uczniów oddziału I i II do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

25 października 2018

24 października br. odwiedziliśmy krakowskie Balice. W pomieszczeniach zaaranżowanych na terminal pasażerski, tj. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa, itp. poznawaliśmy zawody związane z ruchem lotniczym. Podczas wycieczki precyzyjnie zapoznaliśmy się ze ścieżką pasażera odlatującego z bagażem. Mieliśmy możliwość również pilotować samolot w symulatorze lotu, to była prawdziwa frajda, prawie każdy zrobił "beczkę". Z tarasu widokowego obserwowaliśmy lądujące i startujące samoloty.  Potem wybraliśmy się na wycieczkę po terminalu i nawet zrobiliśmy zakupy w sklepiku na lotnisku. Pełni wrażeń pojechaliśmy do Jerzmanowic do Chochołowego Dworu na pyszny obiadek. Nie ominęliśmy również ogromnego placu zabaw. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do domów. Hmmm... może ktoś z nas kiedyś w przyszłości będzie pracował w lotnictwie, kto wie...