Powrót do aktualności

Wycieczka uczniów klas: 1-3

22 września 2019

  5 września uczniowie klasy 1, 2 i 3 podczas wycieczki szkolnej do Oświęcimia wzięli udział w projekcie historycznym organizowanym przez Muzeum Zamek Oświęcim w związku z upamiętnieniem 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - Szkolna Ścieżka Historyczna. Trasę ścieżki zaplanowano w trzech miejscach: w Zamku, Wieży oraz w Ratuszu. Składała się ona z części merytorycznej, prezentacji multimedialnej oraz z zajęć plastycznych. Ścieżka miała również charakter interaktywny, były zadania do odgadnięcia i wykonania, każdy uczeń otrzymał własną książeczkę uczestnika ścieżki, w której zapisywał poprawne odpowiedzi i zbierał pieczęcie za zaliczone zadania. Podczas spotkania odbyło się również oprowadzanie po wystawie czasowej pt.”Nikt nie wierzył… a jednak wojna”. Program ścieżki obejmował ZAMEK: – Warsztat plastyczny – plecak z emblematem 73 pułku piechoty, – Prezentacja multimedialna i pokaz ekwipunku żołnierskiego – Zwiedzanie wystawy „Nikt nie wierzył… a jednak wojna” – Punkt obserwacyjny WIEŻA – ważne punkty strategiczne miasta. [caption id="attachment_2771" align="alignnone" width="300"] dav[/caption]