Aktualności


Wycieczka uczniów klas: 1-3

 

5 września uczniowie klasy 1, 2 i 3 podczas wycieczki szkolnej do Oświęcimia wzięli udział w projekcie historycznym organizowanym przez Muzeum Zamek Oświęcim w związku z upamiętnieniem 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – Szkolna Ścieżka Historyczna.

Trasę ścieżki zaplanowano w trzech miejscach: w Zamku, Wieży oraz w Ratuszu. Składała się ona z części merytorycznej, prezentacji multimedialnej oraz z zajęć plastycznych. Ścieżka miała również charakter interaktywny, były zadania do odgadnięcia i wykonania, każdy uczeń otrzymał własną książeczkę uczestnika ścieżki, w której zapisywał poprawne odpowiedzi i zbierał pieczęcie za zaliczone zadania. Podczas spotkania odbyło się również oprowadzanie po wystawie czasowej pt.”Nikt nie wierzył… a jednak wojna”.

Program ścieżki obejmował ZAMEK:
– Warsztat plastyczny – plecak z emblematem 73 pułku piechoty,
– Prezentacja multimedialna i pokaz ekwipunku żołnierskiego
– Zwiedzanie wystawy „Nikt nie wierzył… a jednak wojna”
– Punkt obserwacyjny
WIEŻA – ważne punkty strategiczne miasta.

dav

 

Skip to content