Powrót do aktualności

Wycieczka przedszkolaków z grupy młodszej do Wygiełzowa

20 maja 2018

Dnia 8 maja przedszkolaki z grupy młodszej wybrały się na wycieczkę do Wygiełzowa. Na miejsce dotarliśmy autobusem, w którym było dużo śmiechu i zabawy. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęło się zwiedzanie domów, gospodarstw sprzed lat. Dzieci poznały dawne tradycje ,zabawy, wyposażenia domów w ubiegłych stuleciach podczas warsztatów edukacyjno-regionalnych „ „W Wojtusiowej Izbie”. Z zaciekawieniem odwiedzały                       i podziwiały każdy następny budynek na drodze zwiedzania  w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie. Podczas kolejnego warsztatu  pt „ Na szkle malowane”.  wysłuchały opowieści o technikach malarskich starych obrazów ludowych oraz stworzyły własne obrazki na szkle wymalowane. Czas szybko upłynął  i po pysznym poczęstunku i zabawach sportowych nadszedł czas powrotu. Zadowoleni z głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy do przedszkola.