Powrót do aktualności

Wycieczka do Warszawy

31 maja 2024

W dniu 27 maja br. odbyła się wycieczka do Warszawy uczniów klasy czwartej, piątej, szóstej oraz siódmej. Podczas wyjazdu młodzież miała okazję zwiedzić wiele ciekawych obiektów oraz poznać historię naszej stolicy.

Warszawa powitała nas piękną pogodą.

Na początku naszej podróży odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zapoznaliśmy się z historią wielu powstańców, ich poświęceniem  i walecznością. W muzeum dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie podczas wojny, ujrzeliśmy wiele obiektów z tamtych lat i dokładnie przyjrzeliśmy się historii powstania warszawskiego.

Po wizycie w muzeum udaliśmy się na dach Centrum Nauki Kopernik. To naprawdę piękne i spokojne miejsce, w którym nauka staje się dużo przyjemniejsza i skąd można zobaczyć piękną panoramę miasta. Kolejną atrakcją były Bulwary nad Wisłą, gdzie znajduje się Pomnik Syreny, która jest symbolem miasta.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było Stare Miasto Warszawy, spacer jego wąskimi uliczkami sprawiły, że oczami wyobraźni mogliśmy dostrzec zgiełk i gwar sprzed wieków. Ale Warszawa to nie tylko historia, to piękno i okazałość wspaniałych nowoczesnych budowli. To piękno i potęgę miasta podziwiać mogliśmy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Ostatnim punktem na naszej trasie po stolicy były Powązki Wojskowe – miejsce spoczynku zasłużonych dla naszej ojczyzny. 

Wycieczka do Warszawy była bardzo udana. Mieliśmy okazję dużo się nauczyć, dobrze się przy tym bawiąc. Poznaliśmy miejsca, które do tej pory znane nam były tylko z telewizji czy Internetu i kto wie, czy to nie była jedyna okazja, by je zwiedzić. Ta wycieczka pozostanie w naszej pamięci na długo!