Powrót do aktualności

Wspólna wycieczka całej szkoły do Szkółki Policyjnej w Katowicach

25 czerwca 2023

16 czerwca cała nasza szkoła, wszystkie klasy 1-8, o godzinie 8.30 wsiadły do autokarów i wyruszyły na wycieczkę, w dość wyjątkowe miejsce - do Szkółki Policyjnej w Katowicach. Szkoła ta, w tym dniu, miał dni otwarte i podejmowała wszystkich gości oferując wiele atrakcji. Podczas zwiedzania tej placówki uczestniczyliśmy w apelu porządkowym i odśpiewaliśmy hymn państwowy, wysłuchaliśmy znanych przebojów muzycznych wykonanych przez Policyjną Orkiestrę Dętą, oglądnęliśmy pokaz treningu obronnego policjantów oraz symulację akcji policyjnej podczas napadu na bank. Mogliśmy także zobaczyć ekspozycje pojazdów policyjnych i broni. Szczególnie podobały nam się pokazy przygotowywania do pracy policyjnej koni i psów. Na koniec wycieczki zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką policyjną, Dziękujemy za tak wiele atrakcji. Wycieczka była super.