Powrót do aktualności

Wizyta pszczelarza w przedszkolu

12 czerwca 2019

W dniu 5 czerwca  2019 przedszkolaki  miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Zaproszony pszczelarz przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół.. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Dzieci mogły spróbować wykonać z wosku pszczelego świecę, którą zabrały na pamiątkę do domu. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi [caption id="attachment_2587" align="alignnone" width="300"] dav[/caption] [caption id="attachment_2588" align="alignnone" width="300"] dav[/caption] [caption id="attachment_2589" align="alignnone" width="225"] rpt[/caption] [caption id="attachment_2590" align="alignnone" width="300"] dav[/caption] [caption id="attachment_2591" align="alignnone" width="300"] dav[/caption]