Powrót do aktualności

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

1 czerwca 2024

We wtorek 28. O5 2024 r przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu w bibliotece DL w Skidziniu. Z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Tematem spotkania była popularyzacja czytelnictwa wśród najmlodszych. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały udostępnione im przez panią bibliotekarkę bogato ilustrowane książki . Dzieci dowiedziały się jak szanować książki, co należy zrobić, aby zostać członkiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajki zakończonej morałem. Uczestniczyły również w zabawach ruchowych wcielając się w różne zwierzęta. Na zakończenie spotkania dzieci przekazały pani bibliotekarce podziękowanie za oprowadzenie po świecie książki. Dziękujemy za miłe przyjęcie