Powrót do aktualności

„Wesołych Świąt wam życzymy, niech radość będzie wśród nas!” – świąteczny apel

23 grudnia 2022

W dniu 21 grudnia 2022 r. społeczność naszej szkoły zgromadziła się na spotkaniu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każda klasa zaprezentowała wiersz o tematyce świątecznej oraz kolędę lub pastorałkę. Z radością włączyliśmy się do wspólnego śpiewu znanych kolęd takich jak: „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Dziś w stajence” oraz pastorałek „Gore gwiazda” czy „Od serca do ucha”. Nie zabrakło także kolędy „Lulajże Jezuniu” zagranej na fletach przez uczniów kl. III oraz pięknej pieśni Bożonarodzeniowej: „Jest taki dzień”, którą zaśpiewali uczniowie kl. VIII. Na zakończenie Hania, jako przewodnicząca szkoły złożyła życzenia:   Staropolskim obyczajem, gdy świąteczny nadchodzi czas Wesołych Świąt wam życzymy, niech radość będzie wśród nas!   Niech zapanuje miłość, dobro oraz pokój I nie zabraknie wiary w nadchodzącym Nowym Roku!   Pracownicy oraz uczniowie ZSP nr 3 w Skidziniu