Powrót do aktualności

Udział pocztu sztandarowego w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

14 listopada 2022

   11 listopada 2022 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły  wziął udział w gminnych uroczystościach związanych z 104 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jubileusz rozpoczął się uroczystym przemarszem, który tuż po godzinie 8 rano wyruszył sprzed Urzędu Gminy do kościoła p.w. św.Urbana w Brzeszczach, gdzie odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny.  Uczestnicy mszy po jej zakończeniu udali się pod Pomnik „Ku czci Poległych w walce z faszyzmem”, gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Niepodległa do hymnu". Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem, odbywające się w asyście pocztów sztandarowych zgromadzonych w czasie uroczystości.