Tydzień Ochrony Danych Osobowych

Kolejny rok nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Twoje dane- Twoja sprawa” organizowanym prze Urząd Ochrony Danych Osobowych. W ramach realizacji projektu obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych pt. Baranki w sieci. W związku z faktem, iż klasy 1-4 uczyły się stacjonarnie, a klasy 5-8 zdalnie, ten dzień obchodziliśmy w klasach, a nie razem, jak to bywało w poprzednich latach. Akcja trwała cały tydzień . Uczniowie oglądali film w serii Owce w sieci”, w których autorzy przestrzegają przede wszystkim dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z Internetu w niewłaściwy sposób, często zbyt naiwny. W klasach 1-4 ważne informacje zostały zapisane na przygotowanych „barankach” i została przygotowana gazetka w szkolnym holu. Natomiast klasy starsze wypowiadały się pisemnie i ustnie na tematy związane z oglądanymi filmami.

Uczniowie oglądali filmy i rozmawiali na następujące tematy:

-kl.1-oszukiwanie innych, podawanie nieprawdziwych informacji

-kl.2-ochrona swoich informacji, kradzież informacji innych osób