Powrót do aktualności

Teatrzyk w przedszkolu – „Lis Przechera”

1 grudnia 2021

W ramach tematyki, dotyczącej teatru którą realizujemy w każdej grupie wiekowej dnia 1.12.2021r. nasze przedszkole odwiedziła pani Krystyna Popławska, aktorka teatru „Ptak” w Bielsku – Białej. Zaprezentowała teatrzyk pt. „Lis Przechera”. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na propozycje poszczególnych bohaterów spektaklu. Pomagały Hani pilnować kaczki, ale oczywiście sprytnemu lisowi udało się oszukać wszystkich i uprowadzić kaczuszkę do dalekiego lasu. Po wspólnej naradzie, Hania i dzieci poprosiły o pomoc jeżyka Dzieci naśladowały odgłosy kury, koguta, owieczki, krowy, a także podzielone na zespoły odgłosy polowania. Po wielu perypetiach kaczka została uratowana. Po spektaklu pani Krystyna zaprosiła dzieci do udziału w krótkich warsztatach teatralnych, podczas których wprowadziła je w tajniki gry aktorskiej.