Powrót do aktualności

Szkolna uroczystość z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

18 listopada 2023

11 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu naszej narodowej historii. Tego dnia odzyskaliśmy wolność, a nowe pokolenia Polaków miały szansę wychowywać się w niepodległym kraju. Dziś, po latach, wspominamy tamto wydarzenie podczas corocznych szkolnych akademii, aby młodzież wiedziała i pamiętała komu zawdzięczamy powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli.

  Tegoroczny występ przypominający fakty historyczne dotyczące odzyskania niepodległości przygotowali uczniowie klas VI i VII pod kierunkiem pani Weroniki Formas. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny pod batutą pani Anny Szlenk . Całość przedstawienia dopełniła scenografia przygotowana przez panią Annę Szlenk.