Powrót do aktualności

Światowy Dzień Pszczół w klasie 2

20 maja 2024

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, z tej okazji do klasy 2 zawitał pszczelarz pan Bogusław Bałaś. Opowiedział drugoklasistom o zawodzie i zadaniach pszczelarza w ramach doradztwa zawodowego, ale przede wszystkim pokazał życie pszczół. Jak ważna jest ich rola w życiu człowieka, dlaczego i jak należy o nie dbać. Całą edukację uatrakcyjniły rekwizyty, dzięki którym uczniowie mogli zobaczyć żywy rój pszczół i królową ula. Dodatkowo mogli zdegustować naturalny, ekologiczny miodek z pasieki pana Bogusława. Zajęcia zakończyły się ciekawie i nikt nie wyszedł z pustymi rękami, ponieważ każdy mógł zrobić sobie z wosku pszczelego świecę, którą może w domu zapalić i powspominać ten miły dzień. Panu Bogusławowi i jego wnukowi Mikołajowi bardzo dziękujemy.