Powrót do aktualności

Śniadanie Wielkanocne w Przedszkolu

2 kwietnia 2024

W naszym przedszkolu kultywujemy świąteczne tradycje. Tuż przed Wielkanocą wszystkie dzieci wraz z personelem oraz p dyrektor zasiadły do uroczystego śniadania wielkanocnego. Panie kucharki przygotowały tradycyjne śniadanie wielkanocne z jajkiem, szynką, oraz świątecznymi wypiekami – babeczkami. Wcześniej, podczas zajęć, dzieci rozmawiały o symbolice świątecznych pokarmów. Przed rozpoczęciem posiłku pani Dyrektor złożyła wszystkim ciepłe życzenia i końcu odwiedził nas długo wyczekiwany gość – wielkanocny zajączek, który podarował przedszkolakom słodkie upominki. Po śniadaniu dzieci zostały zaproszone na drugą część uroczystości – inscenizację pt. „Pisanki” w wykonaniu dzieci z grupy starszej. Inscenizację rozpoczęła się od piosenki wielkanocnej wykonanej przez dzieci z grupy młodszej, a zakończyła piosenką „ Bajkowe pisanki „ w wykonaniu starszaków oraz układem ruchowym do piosenki wykonanym przez maluszki. Na zakończenie dzieci życzyły „ Wesołych Świat” i wręczyły paniom upominki .