Aktualności


Ślubowanie klasy pierwszej w roku jubileuszowym

12 października cała społeczność uczniowska, Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz rodzice pierwszaków uczestniczyli w wielkim święcie jakim jest ślubowanie i pasowanie dzieci z klasy 1 na uczniów Szkoły Podstawowej. 

Uroczystość ta odbywała się w nucie jubileuszu 60 lecia Szkoły Podstawowej i 55 lecia Przedszkola w Skidziniu. Podczas spotkania zawitały do nas wróżki z książek naszej patronki Ewy Szelburg – Zarembiny. Zabrały one pierwszoklasistów do różnych krain między innymi: krainy patriotyzmu, zasad ruchu drogowego, matematyki czy języka ojczystego. We wszystkich tych krainach dzieci pokazały swoje umiejętności, był taniec piosenka, rapowanie, liczenie. Po takich pokazach rozpoczęła się część oficjalna, w której dzieci uroczyście na sztandar szkoły złożyły ślubowanie i zostały pasowane na ucznia oraz otrzymały legitymację uczniowską. Nie zabrakło także niespodzianek – rodzice przygotowali dla nich słodkie upominki – rogi obfitości, za co bardzo serdecznie dziękujemy. 

 

 

 

Skip to content