Powrót do aktualności

„REAGUJ! NIE LICZ, ŻE INNI ZAREAGUJĄ, ZRÓB TO TY!”- ZOBACZ FILM

14 stycznia 2024

                     
    W związku z prowadzoną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzeszczach lokalną kampanią społeczną przeciwdziałania przemocy domowej zamieszczamy powyżej animację, której zadaniem jest propagowanie właściwej postawy świadków agresywnych zachowań. Chcemy zwrócić uwagę na istniejący problem przemocy domowej, która niejednokrotnie dotyka kogoś z naszego bliskiego otoczenia. Ofiary przemocy domowej często czują się osamotnione i bezradne wobec swojego problemu, nie wiedzą dokąd zgłosić się po pomoc – nie pozostawajmy obojętni, otoczmy takie osoby opieką, zareagujmy na ich krzywdę, wykonajmy w ich stronę widoczny gest, by wiedziały, że mogą liczyć na pomoc społeczeństwa. Czasem wystarczy jeden telefon… Komisariat Policji w Brzeszczach: Tel. +48 47 83 26 400