Powrót do aktualności

Przedszkolaki na wycieczce w Brennej

5 czerwca 2024

W dniu 03.06.2024 r nasze grupy przedszkolne udały się na wycieczkę krajoznawczą do Agroturystyki u Gazdy w Brennej. Po dotarciu na miejsce czekała na nas ciuchcia, która zawiozła nas na górę do miejsca docelowego. Przejazd był bardzo atrakcyjny i pełen emocji. Kiedy już powitali nas właściciele, wspólnie zjedliśmy drugie śniadanie i wyruszyliśmy na zwiedzanie całej zagrody zwierząt. Na początek odwiedziliśmy owce oraz kozy, które wspólnie nakarmiliśmy przywiezionymi jabłkami i marchewkami, a nastepnie pozwolono nam jedną z owiec pogłaskać. Kolejnym przystankiem było pastwisko krów, o których usłyszaliśmy pare ciekawostek. Następnie odwiedziliśmy zagrodę koni. Po krótkim spacerze dotarliśmy do króliczarni, oraz zagrody młodego cielaczka, który bardzo cieszył się z naszego widoku. Po powrocie do gospodarstwa czekał na nas pyszny obiad i deser. Następnie przygotowano dla nas warsztaty, podczas których wykonaliśmy zwierzątkowe pamiątki. Na miejscu była również sztuczna krowa i koza, które mogliśmy wydoić. To była wspaniała wycieczka !