Powrót do aktualności

Podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego realizowanego w naszym przedszkolu „ Majówka z Żubrem Pompikem „ – spotkanie z przyrodnikiem

3 czerwca 2018

„Majówka z Żubrem Pompikiem” to wyróżniający się pod względem zasięgu i tematyki projekt, którego podstawowym celem jest promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy dotyczącej przyrody, a także edukacja w zakresie ochrony środowiska. Inspiracją do przeprowadzenia akcji jest polski serial animowany „Żubr Pompik” (wyprodukowany przez studio filmowe EGoFILM), stworzony na podstawie serii książek Tomasza Samojlika o tym samym tytule. Przedszkolaki  słuchając komiksu o przygodach „Żubra Pompika”, rozwiązując zagadki, tworząc plakaty, uczestnicząc w zabawach dydaktycznych, ruchowych zdobywały  wiedzę o zamieszkujących Polskę zwierzętach, ich zachowaniach i zwyczajach. Poznały również właściwe zasady  zachowania w lesie. W drugim etapie projektu przedszkolaki zostały  zaproszone do kina „ Wisła” w Brzeszczach, gdzie specjalnie dla nich odbyła się projekcja czterech odcinków serialu „Żubr Pompik” oraz spotkanie z przyrodnikiem.

[caption id="attachment_1225" align="alignleft" width="300"] sdr[/caption] [caption id="attachment_1226" align="alignnone" width="300"] dav[/caption] [caption id="attachment_1227" align="alignnone" width="300"] bst[/caption] [caption id="attachment_1228" align="alignnone" width="300"] dig[/caption] [caption id="attachment_1229" align="alignnone" width="277"] sdr[/caption] [caption id="attachment_1230" align="alignnone" width="225"] dav[/caption]