Aktualności


Podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego realizowanego w naszym przedszkolu „ Majówka z Żubrem Pompikem „ – spotkanie z przyrodnikiem

„Majówka z Żubrem Pompikiem” to wyróżniający się pod względem zasięgu i tematyki projekt, którego podstawowym celem jest promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy dotyczącej przyrody, a także edukacja w zakresie ochrony środowiska. Inspiracją do przeprowadzenia akcji jest polski serial animowany „Żubr Pompik” (wyprodukowany przez studio filmowe EGoFILM), stworzony na podstawie serii książek Tomasza Samojlika o tym samym tytule. Przedszkolaki  słuchając komiksu o przygodach „Żubra Pompika”, rozwiązując zagadki, tworząc plakaty, uczestnicząc w zabawach dydaktycznych, ruchowych zdobywały  wiedzę o zamieszkujących Polskę zwierzętach, ich zachowaniach i zwyczajach. Poznały również właściwe zasady  zachowania w lesie. W drugim etapie projektu przedszkolaki zostały  zaproszone do kina „ Wisła” w Brzeszczach, gdzie specjalnie dla nich odbyła się projekcja czterech odcinków serialu „Żubr Pompik” oraz spotkanie z przyrodnikiem.

sdr

dav

bst

dig

sdr

dav

Skip to content