Powrót do aktualności

„Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu „.

27 marca 2024

"Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu ". W czwartek 21 marca  dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane w stroje z motywem zieleni lub kwiatowym. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zagadek i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały, śpiewając wiosenne piosenki i trzymając samodzielnie przygotowane podczas spaceru "gaiki-maiki". Po powrocie do przedszkola dzieci zasiały rzeżuchę i owies oraz wykonały plakat pt.: "Witaj Wiosno". Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.