Aktualności


Październik 2021 – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Pod hasłem: „Baśnie i legendy z całego świata”.

Cel akcji: Upowszechnienie czytelnictwa i zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki zw życiu szkoły.

W bieżącym roku szkolnym biblioteka zaangażowała się w akcję wraz z uczniami i nauczycielami klas 1- IV. Realizacja projektu edukacyjnego miała na celu propagowanie zainteresowania książką, kształtowanie kultury czytelniczej, ale również integrację środowiska szkolnego.

Uczniowie uczestniczyli w lekcjach na terenie biblioteki, wypożyczali baśnie, legendy oraz realizowali zajęcia w klasie.

Klasa I poznała historię państwa polskiego i malowała ilustracje do „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”. Klasy II i VII w czasie spotkania integracyjnego wysłuchali, jak bohaterowie gry komputerowej Minecraft opowiadają legendę warszawską „Złota kaczka”, a potem tworzyli ilustracje postaci do gry komputerowej.

Uczniowie klasy III czytali baśnie, legendy tworzone metodą komiksową, a potem rozwiązywali rebusy, quizy, układali puzzle.

Aktywnie w obchodach wzięli udział uczniowie klasy IV, którzy poszukiwali w szkolnej bibliotece zbiorów baśni, a potem proponowali reklamy poznanych książek.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!!

Koordynator szkolnego Projektu Edukacyjnego „Książki naszych marzeń”

Złota kaczka

Złota kaczka

Złota kaczka

Reklamy

Reklamy

Skip to content