Powrót do aktualności

„Pasowanie na przedszkolaka z nutą ekologiczną”.

21 października 2018

Dnia 11.10.2018r odbyło się uroczyste „ Pasowanie na przedszkolaka z nuta ekologiczną”.  Widowisko rozpoczęło się od powitania rodziców i zaproszonych gości przez panią dyrektor. Następnie w imieniu całej społeczności„ Ekoludek” przyjaciel przyrody odczytał „ List od Marszałka Województwa Małopolskiego” i podziękował za otrzymany oczyszczacz powietrza.  W dalszej części mogliśmy podziwiać małych artystów wcielających się w postacie z bajki „ Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Opowiadającej o tym jak do pewnego baśniowego królestwa, słynącego z czystych rzek i pięknych lasów,  przybyła zła królowa, która, kierowana chciwością, zaczęła niszczyć piękno tego miejsca. Zachłanna władczyni wycinała lasy i zanieczyszczała wodę, sprowadziła nawet okropnego potwora – Smoga, który zabierał czyste powietrze. Okropnej królowej przeciwstawiła się dzielna Królewna Śmieszka.  Dziewczynka wyruszyła do  odległego Magicznego Lasu, aby prosić Ekoludki - leśne skrzaty, dbające o środowisko naturalne, o pomoc w przepędzeniu złej władczyni, która tak dewastowała jej królestwo. Zielone krasnale pomogły dziewczynce – przywróciły czystość lasom, rzekom i jeziorom i przepędziły złą królową wraz ze Smogiem. Kraj Królewny Śmieszki znów stał się pięknym i przyjaznym dla wszystkich miejscem. Inscenizacja przypomniała  wszystkim jak ważna jest troska o środowisko naturalne i udowodniła, że to od każdego z nas zależy przyszłość naszej planety – Ziemi.  Mali aktorzy bardzo przekonująco odegrali swoje role. Podczas recytacji, śpiewu , tańców dzieci wykazały się zdobytymi umiejętnościami. Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu pani dyrektor wraz z „Ekoludkiem”  dokonała pasowania używając magicznej kredki. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały upominki i odznaki.