Powrót do aktualności

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

16 marca 2022

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) organizowany przez OSP Skidziń we współpracy z ZSP nr 3 w Skidziniu ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Grupa chętnych do rywalizacji w Turnieju została zaproszona do remizy OSP w Skidziniu na spotkanie organizacyjne i zapoznanie się ze sprzętem strażackim. I etap Turnieju odbył się w dniu 14.03.2022r. w ZSP nr 3 w Skidziniu w dwóch grupach wiekowych: klasy 1 - 4 i klasy 5 - 8. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody rzeczowe. 19 marca br. odbędą się eliminacje gminne. Trzymamy kciuki !!!