Powrót do aktualności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29.09.2021r.

30 września 2021

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to wydarzenie w kalendarzu nietypowych świąt jest jest szczególne, gdyż łączy przyjemne z pożytecznym. Pomysł zrodził się w Polskiej Izbie Książki w 2002r. Patronką tego szczególnego przedsięwzięcia jest Janina Porazińska - wybitna pisarka, która napisała wiele książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin poetki i pisarki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród uczniów. W roli czytających książki w naszej szkole wcielili się nauczyciele, bibliotekarze, wychowawcy.. Dzieci mogły posłuchać fragmentów swoich ulubionych książek czy poznać nowe propozycje szkolnej biblioteki. Uczniowie klasy I odwiedzili bibliotekę i uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Mogli zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza, wypożyczyć swoją "pierwszą" książkę i bardzo miło spędzić czas. Książka to jedno z najstarszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo i uczy poprawności gramatycznej. Głośne czytanie książek dzieciom w szkole i w domu jest świetną okazją do budowania relacji wspólnego przeżywania emocji i pożytecznego spędzania czasu przez dziecko z bliskimi. Zachęcamy do głośnego czytania!!!                                                                                 Koordynator szkolnego projektu "Książki naszych marzeń"