Powrót do aktualności

NO PROMIL – NO PROBLEM – happening

29 października 2018

W piątek 26 października, w ramach IX Małopolskiej Kampanii Społecznej „NO PROMIL – NO PROBLEM”, sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w happeningu, by odważnie powiedzieć „NIE” nagannemu zwyczajowi wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Wydarzenie rozpoczęło się w parku miejskim, gdzie po uroczystym powitaniu odczytano listy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po wypiciu alkoholu. Tam też można było zobaczyć symulację jazdy samochodem po spożyciu choćby niewielkiej ilości alkoholu. Po części oficjalnej uczestnicy wyruszyli ulicami naszej miejscowości, głośno skandując hasła i rozdając ulotki. Wśród haseł przygotowanych na transparentach można było przeczytać np. „Małopolska bez promili”. W tym samym czasie uczniowie Szkoły Podstawowej w Skidziniu udali się do punktu pomiaru trzeźwości, aby razem z policjantami sprawdzać kierowców i wręczać im ulotki.

Głównym założeniem tej społecznej kampanii jest ograniczenie n terenie Małopolski liczby osób pod wsypem alkoholu za kierownicą oraz zmiana nastawienia społeczeństwa wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów, u których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.