Powrót do aktualności

Nauka rytmów w klasie 6 – ćwiczenia w ramach Code Weeka

13 października 2020

Klasa 6 w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania postawiła na utrwalenie oraz doskonalenie umiejętności tworzenia i kontynuowania sekwencji rytmów, jak i odwzorowywanie obrazów za pomocą układanych klocków. Wydawałoby się, że zadanie banalne i zbędne. Jednak tak nie jest. Dlaczego? Otóż umysł człowieka wyszukuje w danym zjawisku lub sytuacji regularności i reaguje na nie poprzez swoje działanie i mowę. Dzięki kodowaniu, powtarzaniu rytmów i odtwarzaniu obrazów rozwijamy u dzieci przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Zatem w czasie zajęć uczniowie doskonalili podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację uwagi analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową.