Powrót do aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

15 listopada 2021

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy co roku 11 listopada w celu upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polaków niepodległego państwa.

11 listopada 1918 roku to znacząca data w polskiej historii. Jest to dzień, w którym Polska po 123 latach odzyskała wolność. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

15 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie integracyjne uczniów klas 1-4 i 5 -8 z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie uczcili ten dzień patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.

Cała społeczność uczniowska również aktywnie  włączyła się w obchody wykonując kokardy narodowe. Najwięcej kokard przyniósł uczeń klasy 1 Szymon Gomularz. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy

   

[caption id="attachment_6553" align="alignnone" width="138"]Szymon Gomularz Szymon Gomularz[/caption]