Powrót do aktualności

Mikołaj w przedszkolu – 7.12.2020 r.

9 grudnia 2020

,,Siedzę cichuteńko patrzę na okienko poruszyły się zasłonki! Chyba już go widzę! Chyba już go słyszę, zabrzęczały jego sanek dzwonki. Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju Święty Dzyń, dzyń, dzyń przynieś nam prezenty.”

    6 grudnia to szczególna data w niejednym kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci Mikołaj. Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki wszystkich grup przygotowują się do niej starannie. Od kilku dni słychać było w salach przedszkolnych wesoły śpiew wychowanków przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek. Dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków i pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Każda grupa serdecznie przywitała gościa z dalekiej krainy, śpiewając mu skoczne piosenki. W zamian Mikołaj nagrodził dzieci wspaniałymi prezentami. Uśmiechu nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Serdecznie dziękujemy świętemu Mikołajowi, że mimo natłoku pracy nie zapomniał o naszych przedszkolakach i czekamy na Jego wizytę w przyszłym roku.