Powrót do aktualności

„MASECZKA – modny gadżet”- konkurs dla klas 1-8

28 września 2020

KONKURS „MASECZKA - modny gadżet" regulamin dla klas 1-8 CELE KONKURSU: propagowanie noszenia maseczek na twarz w dobie pandemii, prezentacja umiejętności szycia, motywowanie do rozwijania umiejętności manualnych, propagowanie prawidłowego działania w nowej rzeczywistości , poznawanie i zachęcanie do przestrzegania zasad sanitarnych.   Uczestnikami konkursu są uczniowie klas 1-8 szkoły podstawowej, który odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 (koordynator I. Małecka) klasy 4-8 (koordynator A. Szlenk)     Konkurs jest INDYWIDUALNY. Szycie i aranżacja artystyczna maseczek jest dowolna. Uczestnicy konkursu szyją samodzielnie - klasy 4-8 maseczkę na twarz (młodsze klasy mogą z pomocą dorosłych) i wykonują sobie w niej zdjęcia. Jedno najlepsze zdjęcie przesyłają do wyznaczonej osoby z komisji konkursu: p. ANNA SZLENK kl. 4-8 p. IWONA MAŁECKA kl. 1-3   Wykonanie maseczek oceni komisja konkursowa w składzie: dyr. Urszula Bandoła i D. Skowronek, I. Małecka oraz Anna Szlenk Jury weźmie pod uwagę – sposób i pomysłowość wykonania, materiał, ozdoby (np. pasmanteria, guziki cekiny, inne motywy– według pomysłu i inwencji twórczej ucznia) Jury przyzna nagrody: I, II i III miejsce oraz wyróżnienie   Nagrody gwarantowane dla wszystkich biorących udział: Wzorowe zachowanie – wpisane do dziennika Celujący – cząstkowa ocena z przedmiotu – plastyka (oprócz klasy 8) Punkty dla klasy w Szkolnym Turnieju Klas Termin nadsyłania fotografii: do 22 października. UWAGA! Nadesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie swojego wizerunku w maseczce na stronie internetowej szkoły W załączeniu filmik jak uszyć maseczkę, można też samemu poszukać wzoru. www.youtube.com/watch?v=mv4FPGBOhBE W razie wątpliwości prosimy o kontakt - ORGANIZATORZY