Powrót do aktualności

Magiczne Andrzejki w przedszkolu

3 grudnia 2023

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, czarodziejów, policjantów i innych bajkowych postaci. Wspólnie wróżyliśmy oraz  czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości. Po każdej wróżbie wypowiadaliśmy zaklęcie, aby przepowiednia się spełniła. Bawiliśmy się wspaniale, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość.