Powrót do aktualności

Laboratoria przyszłości

13 maja 2022

Program "Laboratoria Przyszłości" daje szansę na wprowadzenie do szkoły innowacyjnych procesów dydaktycznych. W ramach tego programu grantowego ZSP3 Skidziń nabył sprzęt podstawowy zawarty w katalogu wyposażenia podstawowego MEN, za kwotę 30 000.

 

  • Okulary VR PREMIU wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 4 szt ClassVR Ich zastosowanie pozwoli stworzyć kompletne laboratorium przyszłości wraz z meblami . Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar. System ClassVR to nowoczesne narzędzia do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów: Biologia, Chemia, Fizyka, Geografia, Historia, Matematyka, Sztuka, Muzyka, Religia, WF i obywatelska. Podłączenie przewodowego kontrolera ręcznego do okularów pozwala na intuicyjne sterowanie wyświetlanymi treściami. Kostki VR są dobrym urozmaiceniem dla lekcji VR.

  • Drukarka 3D Flashforge Adventurer EDU Lite z kursem TinkerCard. Prosta w obsłudze, zestaw dodatkowych filamentów pozwoli na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych dostępnych bezpłatnie, pamiątek, nagród i upominków - z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji.

  • Mikrokontroler Arduino promujący wiedzę z zakresu elektroniki i nowoczesnej technologii pozwoli wprowadzić uczniów w świat programowania i techniki. Ten malutki komputer, pozwala do niego podłączyć elementy elektroniczne świecące diody, wyświetlacze, przyciski, małe silniczki i wiele innych. Dzięki temu można ćwiczyć kreatywne myślenie, majsterkowanie i programowanie (nauka STEM w praktyce).

  • Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 Z funkcją regulacji temperatury i cyfrowym wyświetlaczem LEDowym. Wykorzystanie na technice, pozwoli rozwinąć zainteresowania i umiejętności majsterkowania, modelarskie, elektroniczne i konstruktorskie.

  • Laptop Laptop Acer Extensa 15 uzupełniający i dopełniający pracę wszystkich zakupionych urządzeń.

  • Aparat fotograficzny Canon Power Shot G7X z kamerą, ze statywem do aparatu/kamery oraz zestawem lamp światła ciągłego GlareOne mogą pełnić formę małego studia fotograficznego na terenie szkoły. Profesjonalne wykonywanie zdjęć, nagrywanie filmików może zostać wykorzystywana na wielu lekcjach, chociażby do tworzenia prezentacji. Studio fotograficzne będzie także wykorzystywane do robienia pamiątkowych, okolicznościowych zdjęć dzieci i fotografii klasowych.

  • Mikroport Saramonic Blink 500 B1 Kompaktowy kierunkowy mikrofon pojemnościowy, który zapewnia doskonałe nagrania dźwiękowe do wideo. Zintegrowany uchwyt tłumika pomaga uniknąć hałasu przenoszonego mechanicznie. Dołączone kable z dwoma wyjściami TRS i TRRS umożliwiają nagrywanie dźwięku zarówno za pomocą lustrzanek cyfrowych, jak i smartfonów.

  • Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini - Kompaktowy kierunkowy mikrofon pojemnościowy, który zapewnia doskonałe nagrania dźwiękowe do wideo.

  • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery. Kompaktowy stabilizator dla aparatów i telefonów komórkowych. Pozwoli na ciekawe tworzenie szczegółowych oraz dokładnych filmów video, zdobyć profesjonalny materiał do treści w social mediach.