Powrót do aktualności

EKO- DZIECIAKI czyli prace klasy pierwszej z wykorzystaniem eko-śmieci.

15 czerwca 2020

Czy dziecko może uratować naszą planetę, przed zawalającymi ją tonami śmieci?....pewnie nie, ale… jeśli każdy z nas zrobiłby małą rzecz- np. zawsze je segregował lub wykorzystał w inny sposób - śmieci byłoby zdecydowanie mniej!

Poprosiłam uczniów klasy 1 aby wykonały pracę plastyczną z niepotrzebnych materiałów, które znajdą w swoich domach. Dzieci wykorzystały to, co szkodzi naszemu środowisku i nadały "śmieciom" nowe życie! Stworzyły różne prace, które okazały się fantastycznymi pudełkami na różności, rakietami, ciężarówkami a nawet domkiem dla lalek czy kosmitą! Tworzyły rzeźby - łącząc wszystko ze sobą albo przyklejały rzeczy na płasko np. do starego kartonu. Stworzyły przydatne przedmioty użytkowe, który przydadzą się w każdym dziecięcym pokoju i nie tylko.

Takie prace są niepowtarzalne – nie kupisz ich w żadnym sklepie, a masz satysfakcję, że wykonałeś je sam! Te nowe przedmioty będą wspaniałym upominkiem na urodziny, czy prezentem dla bliskiej Ci osoby.

Zobacz, jak można wykorzystać swoją wyobraźnię jednocześnie ratując naszą planetę! ...może i Ty spróbujesz z nami ją chronić nadając śmieciom nowe życie?

A.Szlenk