Powrót do aktualności

Dzień Tolerancji, Praw Dziecka i nie tylko

22 grudnia 2023

W listopadzie i grudniu przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji, Dzień Praw Dziecka i Dzień Praw Człowieka oraz Dzień Życzliwości. Z tej okazji w szkole odbyło się kilka wydarzeń. Na lekcjach rozmawiano na temat praw dzieci i człowieka, odnosząc się również do praw ucznia. Na holu szkoły pojawiła się gazetka na temat prawa- czym jest prawo i jakie są jego rodzaje oraz na temat praw dziecka. Na świetlicy szkolnej dzieci uczestniczyły w integracyjnych zajęciach, których efektem była również gazetka w świetlicy. Uczniowie mogli również napisać listy życzliwości dla wybranych osób w szkole i wrzucić je do skrzynki życzliwości. Wszystko to, aby dzieci były świadome swoich i innych osób praw oraz aby rozumiały czym jest różnorodność oraz nauczyły się ją tolerować i być dla siebie życzliwym w różnych sytuacjach życia. Działania te odbyły się również w ramach realizacji projektu UODO „Twoje dane- Twoja sprawa”.