Powrót do aktualności

Dzień Ochrony Danych Osobowych i Dzień Bezpiecznego Internetu

2 marca 2023

Po feriach zimowych uczniowie spotkali się na apelu w związku z Dniem Ochrony Danych Osobowych oraz Dnia Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła kolejny rok bierze udział w projekcie edukacyjnym UODO pt. „Twoje dane- Twoja sprawa”. Świat technologii (ICT) zmienia się bardzo szybko. Pojawiają się nowe narzędzia do komunikacji, zabawy i nauki. Najlepiej radzą sobie z nim młodzi ludzie, jednakże na nich też czyha wiele niebezpieczeństw. W związku z tym szczególny nacisk kładziemy na tematy dotyczące ochrony danych. W tym roku podczas Dnia Ochrony Danych Osobowych rozmawialiśmy na temat „anonimizacji” danych: co to jest, po co się ją stosuje, jakie są sposoby anonimizacji oraz jakie są jej skutki. Przewodnicząca szkoły przeczytała uczniom list Prezesa UODO pana Jana Nowaka, który dziękował wszystkim za zaangażowanie w projekt i podejmowanie tego ważnego tematu wśród młodzieży. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 2 wykonywali w grupach plakaty nt. bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych i różnych aplikacji. Plakaty te były prezentowane na apelu oraz na gazetce szkolnej. Kontynuując temat uczennica przeczytała poradę UODO na temat bezpiecznego streamowania.