Powrót do aktualności

Dzień Kropki w przedszkolu

19 września 2022

15 września przedszkolaki  obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości  i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę. Dzieci kodowały kropki za pomocą tablicy interaktywnej tworząc rożne obrazy. Uczestniczyły w grach i zabawach z motywem kropki, wykonały również prace plastyczne wyklejając obrazki kropkami z plasteliny oraz tworząc z butelek plastikowych ośmiornice ozdobione kolorowym kropeczkami. BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.