Powrót do aktualności

Dzień Języków Obcych 2022

11 października 2022

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych pod hasłem „Bajki świata”. Chcieliśmy w ten sposób propagować czytelnictwo, ale również wskazać w jakich językach zostały napisane wybrane pozycje, które najczęściej znamy z przekładu na język polski lub angielskojęzycznych wersji kinowych. Zostały one dobrane dla klas pod względem wieku lub lektur szkolnych jakie obowiązują na danym poziomie.  Na lekcjach języka angielskiego w klasach 1-8 oglądaliśmy fragmenty bajek, najczęściej w języku angielskim, szukaliśmy kim był ich autor oraz wybieraliśmy charakterystyczne sceny i omawialiśmy bohaterów. Jako podsumowanie każdy uczeń przygotował obrazek związany z omawianą bajką. Były to: Smerfy - Pierre Culliford  (Peyo) z Belgii Pinokio – Carlo Collodi z Włoch Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren ze Szwecji Baśnie Hansa Christiana Andersena z Danii – Blaszany żołnierzyk, Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu Opowieści z Narni: Lew, Czarownica i Stara Szafa – C.S. Lewis z Wielkiej Brytanii Ania z Zielonego Wzgórza – Lucy Maud Montgomery z Kanady Mały Książę Antoine’a de Saint-Exupery z Francji