Powrót do aktualności

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

23 lutego 2019

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

Z okazji święta rozpoczynamy w naszej szkole projekt pt. „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”, który potrwa od 21 lutego do końca maja 2019 roku. Projekt zakłada popularyzację wiedzy na temat języka ojczystego i tradycji podczas apelu, wystaw, konkursów. Jego celem jest promowanie języka ojczystego, przy jednoczesnym podkreślaniu znaczenia różnorodności językowej i kulturowej oraz kształcenie umiejętności porozumiewania się.

W ramach projektu zostaną podjęte następujące działania:

  • Konkurs Pięknego Czytania;

  • Mistrz Pióra, czyli konkurs kaligrafii;

  • Wystawa słowników;

  • Prezentacje „Najpiękniejszych zeszytów do języka polskiego;

  • Lekcja biblioteczna: „Historia pisma” dla uczniów klas 5 -6